Choď na obsah Choď na menu
 


30. 04. 2012 "Trochu neskoro"

30. 4. 2012

Trochu neskoro ale predsa. Môj zážitok s Veľkou nocou bol dosť originálny.

Veľká noc ?????? Čo to vlastne je ? Podľa mňa dosť barbarský sviatok plný bitky, vody a kriku. No ale aj smiechu, radosti a behania....ale to len na strane tích, čo nie sú kúpaní. Ako každý rok aj tento sa mala u mňa doma ako aj v iných domácnostiach udiať tá "strašná udalosť" pred ktorou sa skrývam už od desiatich rokov. Ale tento rok som sa poistila, každému som narozprávala, že nebudem doma a nech sa ani len neunúvajú prísť ku mne domov. No na moje veľké sklamanie prišli. 

 
Deň prebiehal ako vždy, vstala som a môj mladší brat pripravený s pohárom v ruke sa ma pokúšal obliať. Tak isto obišiel aj môj starší brat, ktorý sa ma už ani nepokúšal obliať lebo vedel, že sa vždy zamknem v kúpelne. "Aký super deň, nikto ma neotravuje" pomyslela som si a s miskou plnkou koláčov a rôznych sladkostí som si dala pred televízor, v ktorou už ako je to zvykom púšťali stále dookola tie isté filmy. Na moje prekvapenie sa objavil vo dverách obývačky môj bratranec a zahlásil "obúvaj sa" už som vedela že je zle. No bol až príliš podgurážený nato aby na vôbec trafil tak si to odniesol viac pes a stena ako ja. Po nevydarenom pokuse obliať ma som sa musela uistiť, že sa o to znova nepokúsi, posadila som ho do kuchyne, natlačila do neho všetko čo som videla a otvorila fľašu. To už išlo samo od seba. Opiť ho nebolo až také ťažké ako som si myslela "paráda už neudrží v rukách ani rajničku som za vodou" ale moju predčasnú radosť skazil spev. 
 
Poznala som tie piesne aj tích čo to spievajú "bukovinkári" v tú chvíľu ma zamrazilo a ja som si už len priala, aby si náš dom nevšimli a prešli ďalej ako keby ma ani nepoznali. Ale hneď ako zamierili do našej záhrady začala som sa prežehnávať :D :D Po tom ako ma mama vyhnala otvoriť dvere lebo "sú to tvoji hostia a prišli za tebou" som musela isť. A už to prišlo medzi dverami stála známa tvár, všetci oblečený v krojoch a s veľkým úsmevom, že ma našli doma. Na moje slová "veď ja som vám vravela, že nebudem doma" ma schytili a vyviedli pred dom. Tam to už potom išlo rýchlo, schytala som asi 3 vedrá parádne studenej vody a na ich slová "veď sa máš brániť" som sa, už aj začala smiať. Voda by mi až tak nevadila skôr tie korbáče....bože ako ja neznášam korbáče, aby mi nebolo ľúbo mal každí z nich aspoň jeden a to značilo veeeeľa bolestivých modrín. Ale už keď bola tá veľká noc hádam ich nenechám len tak ľahko aby ma bili .... a rozbehla som sa po záhrade ...... ale boli rýchlejší :D :D :D
 
Už keď som bola mokrá a dobitá som si uvedomila, že to nebolo až také strašné ako som si myslela a začala som sa smiať. NO väčšiu radosť mi urobilo to, že vyviedli vonku aj moju maminu a tú okúpali tiež a dokonca viac ako mňa :D :D :D :D No môj smiech netrval dlho a nešikovné ruky jedného z mojich "kúpačov" hodili po mňa vedro....neviem či naschvál alebo to bola nehoda....ale dosť ich to pobavilo :D :D :D Takže som skončila s modrinou aj na hlave. Konečne som sa prezliekla a zišla dolu že mojich hostí aspoň trochu opijem...no asi im to nestačilo...skončila som vo vani :D :D :D znova mokrá :D :D po tom ako "maturovali nad zapnutím sprchy" som schytala ešte doslova ľadovú vodu. Ešte pár voňaviek na hlavu aby som pekne "smrdela" a pobrali sa do ďalšieho domu potrápiť ďalšiu členku nášho súboru :D :D :D 
 
Vďaka tomuto zážitku som zistila, že Veľká noc nieje až taká zlá ako som si o nej myslela. Áno skončila som mokrá a z modrinami ale stálo to za ten zážitok a môžem pokojne povedať, že sa teším na budúci rok. http://www.youtube.com/watch?v=lHJ-Qj1F-oM A kedže zajtra sa začína "máj lásky čas" a na ten ja nemám nič pripravené, budem sa račej venovať niečomu inému ako je "láska". 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:)

(Aďa, 10. 8. 2012 21:10)

voľáko sa už denníčku nevenuješ :D

Re: :)

(Aanglies, 12. 8. 2012 20:21)

úplne ma šokovalo, že ho čítaš :D :D