Choď na obsah Choď na menu
 


MATURITA -- celý svet sa zbláznil :)

8. 1. 2013

A JE TO TU. Ten obávaný čas plný skúšania, učenia sa do neskorej noci, stresovania pred tabuľou, slzami na krajíčku a nakoniec ak sa to predsa len podarí „šťastného konca“. MATURITA. Všetci mi hovoria: „Maturita formalita“ alebo „Maturita je ako plot, ak nepreskočíš prehodia ťa“. Pokúšam sa uveriť čo i len jednej z týchto tak často opakovaných fráz. No pri pohľade na 10 kíl papierov a ďalších 5 v taške, ktoré sa mám „naučiť“ vzdala som to. Nie úplne, ale potrebujem sa nejakým spôsobom odreagovať. Unavuje ma to neustále naliehanie okolia na túto „banalitu“ v živote študenta, ktorá mi aj tak neprinesie v živote nič dôležité, ako zdravie alebo šťastie.

Najhoršie na tejto situácií je, že Maturita by nebola až taká strašná, keby nám ju tak neznepríjemňovali rodičia a učitelia v školách. Doma počúvam len „Ak nezmaturuješ tak padáš“, „Som zvedavá na aké známky zmaturuješ, keď sa nič neučíš len sedíš za tým počítačom“, „Ja v tvojom veku som nepotrebovala na učenie počítač“, „Študenti denne sa budete učiť jeden predmet aspoň 2 hodiny“ a moja obľúbená „Tvoj brat zmaturoval na jednotky od teba to očakávam tiež“. Lahoda. Ešte krajšie sú výroky mojich ehm uznávaných profesorov: „Ide maturita musíš sa začať učiť“, „13.marca 2013 bude mať veľké problémy“, „Ako to že ste sa neučili študenti? Mali ste nato celý víkend“ a moja obľúbená „Ako to že neviete čo znamená tento pojem?? Hovorila som vám o ňom pred 952 dňami to musíte ovládať aj o polnoci“. Úžasné povzbudenie. 

Po dnešnom dni strávenom v tej našej „psychiatrií“ nazývanej škola som zistila, že moja trieda sa skladá z totálnych retardov v čele so mnou :D :D Úplne vygumovaný a ešte stále opití, sme sa pobrali do školy s nádejou, že nás snáď nebudú po takom dlhom čase, počas ktorého sme boli odlúčený od knižiek nebudú skúšať. Ale opak je pravdou. Našťastie mám ešte stále svojich spolužiakov vďaka ktorým sa to tam dá prežiť. No ako som dnes tam na nich pozerala zistila som, že sú zvláštni. Asi sme zošaleli :D Ak už niekto vysloví to slovo, ktoré nesmie byť vyslovené „MATURITA“ nastane totálny chaos :D Protestná a hlavne spoločná samovražda, ktorá bola navrhnutá dnes presne v deň konania sa „toho dňa“ je už výplodom nášho zúfalstva, alebo skôr šialenstva? Už len čakám kedy sa všetci do rytmu budeme húpať na stoličkách (ako to býva v psychiatrických liečebniach).

Aj napriek všetkým prekážkam, ktoré budeme musieť prekonať počas „toho dňa“ sa nato celkom teším. riadim sa heslom „Ak už nevieš, aspoň si to uži“. A mojej šialenej, životom aj „Mordorom“ skúšanej triede odkazujem: ŽIJEME, MYSLÍME, CHCEME, NEVZDÁME A DOKÁŽEME TO !!!! http://www.youtube.com/watch?v=kA2BXHvj6B0 

 

Po konci tohto „blázinca“ víťazná „PAŽBA“ na zošitoch zo školy. :P